Mažesnės elektromobilių išlaidos

Kadangi elektromobiliai tampa vis labiau paplitę ir vis daugiau gamintojų pristato naujus modelius, daugelis iš mūsų svarsto galimybę įsigyti elektromobilį. Vairuotojai, svarstantys apie perėjimą prie elektromobilio, turi daugybę privalumų, todėl šiandien pakalbėsime apie mažesnes eksploatavimo išlaidas.

Elektromobilių eksploatavimo išlaidos

Daugelis žmonių nusprendžia pereiti prie elektromobilių ir yra maloniai nustebinti jų eksploatavimo išlaidomis. Ir nors kai kurių elektrinių modelių pradinė kaina gali būti šiek tiek aukštesnė nei benzininių automobilių, tačiau tolesnė jų eksploatacija neabejotinai duoda finansinės naudos.

Vienas iš pagrindinių būdų, kaip elektra varomas automobilis gali padėti sutaupyti pinigų, yra degalų papildymo išlaidos. Šiuolaikiniai vairuotojai yra įpratę mokėti daug pinigų, norėdami užsipilti degalų net į mažiausius ir ekonomiškiausius benzininius automobilius, o naftos kainų svyravimai reiškia, kad šios išlaidos dažnai gali būti gerokai didesnės. Tačiau elektromobilio įkrovimas kainuoja tik nedidelę dalį šios sumos.

Elektromobilio įkrovimo kainai įtakos gali turėti keli dalykai, pavyzdžiui, tai ar automobilį įkraunate namuose, ar viešoje vietoje. Apskritai, pigiausias būdas „pasipildyti degalų“ yra naktinis įkrovimas namuose. Žinoma, tam visų pirma reikia elektromobilio įkrovimo stotelės ir įkrovimo laidų, tačiau įsigijus šią įrangą jums bus vieni juokai pigiai įkrauti savo elektromobilį.

Ar elektromobilių baterijos kenkia aplinkai?

Vienas didžiausių elektromobilių privalumų yra tai, kad juos eksploatuoti yra pigiau nei benzininius ar dyzelinius automobilius, nes jie varomi akumuliatoriumi. Tačiau ar kada nors susimąstėte, kiek šie akumuliatoriai kenkia aplinkai?

Elektromobilių gamybos proceso metu išmetama daugiau teršalų nei gaminant įprastus automobilius. Taip yra dėl to, kad akumuliatoriaus konstrukcijoje naudojami įvairūs reti metalai. Šių retų metalų gavyba ir jų naudojimas prisideda prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos. Nepaisant to, elektriniai automobiliai išlieka naudingi aplinkai, nes dėl technologinės pažangos ir efektyvumo didinimo pramonėje šis išmetamųjų teršalų kiekis mažės, nes elektriniai automobiliai taps labiau paplitę.

Be to, sparčiai auga ir elektromobilių baterijų perdirbimo rinka, todėl prognozuojama, kad tai bus naudinga ir šiai pramonės šakai. Didėja technologinės pažangos poreikis gamybos metodų srityje ir vertingų metalų, esančių pasibaigusio tarnavimo laiko baterijose, atgavimo ir pakartotinio panaudojimo procese. Tai padeda mažinti baterijų gamybos poveikį aplinkai per visą jų gyvavimo laikotarpį, nes sumažėja priklausomybė nuo kasybos ir naujų baterijų gamybos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.