Patarimai, kaip prižiūrėti automobilio generatorių

Elektra automobilyje yra reikalinga kaip kuras. Be elektros automobilyje negalima net įjungti šviesų, o ką jau kalbėti apie užvedimą ir važiavimą. Transporto priemonės akumuliatorius be tinkamo įkrovimo greitai taptų nenaudingas. Kintamosios srovės generatorius yra atsakingas už nuolatinį elektros tiekimą. Ką reikia apie jį žinoti?

Generatoriaus konstrukcija ir veikimo principas

Šiuo metu naudojami generatoriai yra labai paprastos konstrukcijos. Prietaiso korpuse yra nejudantis statorius, iš kurio vienodai (kas 120 laipsnių) išeina trys apvijos. Elektromagnetas (žinomas kaip generatoriaus rotorius) veikia šepečiais ir slydimo žiedais. Generatoriaus diržas, kurį varo variklio alkūninis velenas, yra atsakingas už viso įrenginio veikimą. 

Kintamosios srovės generatoriaus veikimas pagrįstas elektromagnetinės indukcijos reiškiniu. Rotorius sukasi žiedinės armatūros viduje. Įtampą į besisukantį rotorių galima prijungti naudojant du anglinius šepetėlius, kurie bendradarbiauja su slydimo žiedais, prie kurių yra prijungti abu rotoriaus apvijos galai. Tekanti srovė sukuria elektromagnetinį lauką aplink rotorių, kuris sukasi kartu su juo. Šis laukas, veikdamas armatūros apvijas, indukuoja jose elektrovaros jėgą (šaltinio įtampą).

Kad kintamoji įtampa būtų paversta nuolatine, apvijos prijungiamos prie lygintuvo grandinės. Kintamosios srovės generatoriuose naudojami trifaziai pilnos bangos lygintuvai, kurie naudoja specifines puslaidininkinių diodų savybes – kurie srovę teka viena kryptimi. 

Patarimai kaip reikia prižiūrėti automobilio generatorių

 

Šis prietaisas nereikalauja ypatingos priežiūros ir dėmesio, tačiau yra jam labai pavojingų veiklų. Pavojingiausia medžiaga, galinti lengvai sunaikinti generatorių, yra … vanduo. Kartis neatidus variklio plovimas gali sukelti įrenginio gedimus.

Lygiai taip pat ir su stipriu lietumi. Stenkitės vengti automobilio remonto per stiprias liūtis. Jei srautas patenka į mechanizmo centrą, generatorių reikės pakeisti arba, geriausiu atveju, regeneruoti.

Taip pat gera praktika reguliariai keisti sunaudojamas prietaiso dalis. Kintamosios srovės generatoriaus šepečiai turėtų būti keičiami, kai atsiranda pirmieji automobilio įkrovimo praradimo simptomai. Kintamosios srovės generatoriaus šepečiai yra labai naudojami elementas, o jų medžiaga yra nuolat trinama. 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.