„Jaguar“ – prabanga ir patikimumu pasižymintys automobiliai

„Jaguar“ prabangių automobilių gamintojai per daugybę metų išsaugojo savo gerą vardą, niekuomet nepamynė išskirtinio požiūrio į originalumu ir prabanga tviskantį dizainą ir visuomet užtikrino aukščiausią kokybę. Šiandien Anglijoje įsikūrusi kompanija gamina vienus iš pačių geriausių prabangių sedanų, galingų sportinių automobilių ir netgi futuristinių elektrinių automobilių modelių.

Todėl labai įdomu pažvelgti į keletą faktų apie šiuos visame pasaulyje labai gerai žinomus automobilių gamintojus.

Už „Jaguar“ pavadinimo slypinti istorija

„Jaguar“ kompanija pirmiausia buvo vadinama „Swallow Sidecar Company“. Ši kompanija savo duris atvėrė dar 1922 m. ir tuomet jie gamino ne automobilius, o motociklų priekabas.

Pavadinimas „Jaguar“ pirmą kartą pasirodė 1935 m., kuomet buvo pristatyti trys nauji automobilių modeliai, tarp kurių buvo 2.5 L „SS Jaguar“ ir du sportiniai automobiliai. Tuo tarpu 1945 m. savo pavadinimą kompanija pakeitė į „Jaguar Cars Limited“.

Net Stivas Makvynas mėgo „Jaguar“

Labai gerai visame pasaulyje žinomas aktorius ir didelis automobilių lenktynių mėgėjas Stivas Makvynas (Steve McQueen) taip pat labai mėgo „Jaguar“ automobilius.

Jis įsigijo vieną iš 1956 m. XKSS modelių ir turėjo jį net 10 metų. Tačiau tuo laikotarpiu, kuomet vairavimo savąjį labai retą „Jaguar“ markės automobilio modelį, jam du kartus buvo atimtas vairuotojo pažymėjimas. Galiausiai savo automobilį jis pardavė. Tačiau kiek vėliau Makvynas savo parduodą automobilio modelį susigrąžino ir saugojo jį iki pat savo mirties 1980 m. Šiandien šis išskirtinis „Jaguar“ modelis priklauso Jay Leno automobilių kolekcijai.

Vienas stipriausių automobilių sporto prekės ženklų

„Jaguar“ turi labai turtingą istoriją automobilių sporte. Šis prekės ženklas neabejotinai yra laikomas vienu stipriausių automobilių sporto pasaulyje, todėl verta pateikti bent keletą svarbių laimėjimų:

  • „Jaguar XK-120C“ yra 24 val. Le Mano lenktynių (pranc. 24 Heures du Mans) 1951-1952 m. sezono nugalėtojas.
  • „Jaguar C-Type“ yra 24 val. Le Mano lenktynių 1951-1953 m. sezono nugalėtojas.
  • „Jaguar D-Type“ tris kartus laimėjo 24 val. Le Mano lenktynes 1954-1957 m.
  • „Jaguar E-Type Lightweight“ laimėjo 1963-1964 m. 24 val. Le Mano lenktynes.
  • „Jaguar XJR-5“ du kartus laimėjo 24 val. Le Mano lenktynes – 1985 m. ir 1992 m. sezone. Šis „Jaguar“ modelis taip pat tris kartus laimėjo „World Sportscar“ čempionatą.

Tuo tarpu šiandien „Jaguar“ automobilių gamintojai turi labai plačią transporto priemonių liniją, tarp kurių yra ir „E-Pace“, „F-Pace“ ir „I-Pace“ visureigiai, „F-Type“ sportinis kupė ir kabrioletas. O kalbant apie sedanus būtina paminėti „Jaguar XF“, „Jaguar XE“ ir „Jaguar XJ“ automobilių modelius.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.