Kas geriau, paspirtukas ar dviratis?

Konkurencijos jausmas visada tvyro tarp panašių transporto priemonių rūšių. Vienas dažniausių šių dienų miestuose gyvenančių žmonių klausimų ką rinktis – dviratį ar paspirtuką? Dviratis yra greita, ekologiška ir patvari transporto priemonė, kuri puikiai tinka susisiekimui ir ypač pasivažinėjimams poilsiaujant gamtoje. Daug keliaujantiems, mobiliems ir nuolat skubantiems miesto žmonėms sulankstoma transporto priemonė yra idealus pasirinkimas. Paspirtuką sulenkus jį galima pasiimti bet kur – į autobusą, traukinį ar automobilį.

Pagrindinė priežastis, kodėl mieste paspirtukai yra labiau vertinami nei dviračiai – dviračių infrastruktūros trūkumas. Ne visada reikiamą vietą saugiai pavyks pasiekti dviračiu, jei nėra jam pritaikytų kelių. Paspirtuko naudojimas suteikia visiškai naujų galimybių.  Kadangi paspirtukas yra lengvas ir manevringas, juo galima užvažiuoti ant įvairaus aukščio šaligatvių ar prireikus lengvai pernešti, jis yra puikiai tinkamas patogiam susisiekimui.

Šiuolaikiniai darbai žmones priverčia mažiau judėti ir daugiau laiko praleisti sėdimoje padėtyje. Tad dar vienas svarbus paspirtuko privalumas – galimybė keisti padėtį ir laikyseną stovint, todėl važiavimo metu, dirba daug kūno raumenų. Taip pat važiuojant paspirtuku nereikia nuo jo nulipti, paspirtuko pagrindas yra arti žemės, todėl maža griuvimų ir susižalojimų rizika. Paspirtukas taip pat yra kompaktiškesnis bei reikalauja mažiau priežiūros nei dviratis. Prieš kiekvieną važiavimą pakanka įvertinti tik padangų ir rankinio stabdžio būklę.

Taigi, šiandien labai populiari tiek elektrinių, tiek paspiriamų paspirtukų mada visgi yra pagrįsta. Palyginus abi šias transporto priemones, nesunku pamatyti, jog paspirtukai savo privalumais lenkia dviračius. Jie yra ekonomiškesni, ekologiškesni, patogesni ir dėl savo dizaino ypatybių gali išvystyti didesnį greitį, nesukeliant didelės susižalojimų tikimybės. Tačiau nesvarbu, kurį būdą keliauti iš šių dviejų pasirinkus, nes abu šie pasirinkimai daro didelę teigiamą įtaką ne tik aplinkai, bet ir žmogaus fizinei ir psichologinei gerovei.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.