Kaip geriausia finansuoti automobilio pirkimą?

Neturint didelės pinigų sumos įsigyti tvarkingą transporto priemonę yra neįmanoma. Tačiau, finansavimą gauti galima ne tik pinigus taupant kojinėje, bet ir pasinaudojant tam tikromis finansinėmis priemonėmis. Lietuvoje veikia ne viena lizingo bendrovė, finansuojanti įvairių transporto priemonių įsigijimą. Tačiau, kai kurie vis dėlto savo jėgas gerokai pervertina.

Automobilio lizingas ar greitieji kreditai?

Daug žmonių neapsisprendžia ką rinktis – greituosius kreditus ar paprasčiausia lizingo bendroves. Pirmiausia svarbu detaliai apžvelgti esminius skirtumus, o jų yra gana nemažai.

Greitieji kreditai yra įprastos paskolos, kurias reikia grąžinti pagal sutartyje numatytas sąlygas. Žmogus gauna kreditą ir su tais pinigais daro ką tik panorėjęs. Tokiais atvejais skolinamasi keliems metams ir įmokos mokamos kas mėnesį.

Lizingas yra tokia finansinė paslauga, kai perkama konkreti prekė ar paslauga, bet klientas pinigų negauna. Finansuojama prekės ar paslaugos įsigijimas. Tai reiškia, kad tiesiogiai kliento pinigų suma nepasiekia – ji nukreipiama prekių ar paslaugų pardavėjui.

Kalbant apie palūkanų skirtumus, žmonės dažnai mėgsta pamiršti, kad ieškant finansavimo, palūkanų norma yra bene svarbiausias rodiklis, kurį reikia įvertinti. Pavyzdžiui, jeigu jūs skolinsitės su didelėmis palūkanomis, natūralu, kad permokėsite dideles sumas. Perkant transporto priemonę, akivaizdu, jog reikia dairytis į mokamą mėnesio įmoką, terminą ir t.t.

Jeigu kredito įmokos dydis bus labai didelis, natūralu, kad kredito teikėjas privalės atmesti paskolos paraišką. Trumpai tariant, kai automobilis perkamas su grietuoju kreditu, tokiais atvejais kliento pajamos vertinamos remiantis vartojimo kredito įstatymu. Taip pat būtina pritaikyti mokumo vertinimo nuostatus. Kas liečia pirkimą lizingu, čia taip pat mokumas turi būti įvertintas, tačiau gali būti daromos tam tikros išimtys.

Kai transporto priemonė perkama su greituoju kreditu, kreditorius negali daryti išimčių dėl pajamų ir išlaidų santykio, jeigu tam nėra tinkamo pagrindo. Bet, kai kalbant pasisuka apie automobilio pirkimą lizingu, išimtis gali būti taikoma, nes tai nėra paskolas vartojimo poreikiams tenkinti. Tai prekė, kuri reikalinga buityje. Pavyzdžiui, užsakant interneto paslaugas, kliento mokumas pagal mokumo vertinimo nuostatus gali būti vertinamas atlaidžiau ir nežiūrint į tam tikras taisykles. Panašiai yra ir su lizingu perkant automobilį.

Aišku, jeigu jūsų pajamos bus per daug mažos, tai ir automobilio lizingu pirkti negalėsite.

Kada automobilio su lizingu ar greituoju kreditu įsigyti nepavyks?

Kaip jau pabrėžta pradžioje, nemažai žmonių sugeba pervertinti savo jėgas ir dėl šios priežasties nustemba, kai lizingo bendrovė ar greitųjų kreditų teikėjas paraišką paprasčiausiai atmeta. Tam tikros priežastys daro reikšmingą įtaką sprendimui dėl finansavimo. Greitojo kredito negauna asmenys, kurie:

  • Negauna pajamų. Neturintys iš ko vėliau mokėti įmokų, neturės kaip grąžinti skolos, tad greitas kreditas nebus išduodamas.
  • Pajamų turi per mažai. Kai kreditas imamas asmens, turinčio šeimyną, jo pajamos turi atitikti specialius reikalavimus. Tad, dažnais atvejais, kredito gauti nepavyksta, nes pajamos yra per daug mažos, skaičiuojant šeimos išlaidas.
  • Yra laikomi nepatikimais. Tai yra tokie asmenys, kurie anksčiau ėmė kreditus ir piktybiškai vengė juos grąžinti. Tokie žmonės jau matomi specialiose skolininkų duomenų bazėse. Tad, prieš tikrinant paraišką, bet koks kreditorius patikrina ar asmuo nėra iš nepatikimų asmenų grupės
  • Turi per daug skolų. Kai žmogus turi tiek daug skolų, kad didžioji dalis pajamų per mėnesį yra skiriama būtent jų padengimui, natūralu, kad jis labai rizikuoja vėluoti su įmokomis. Tie, kurie turi per daug skolų, dažniausiai greitųjų kreditų gauti negali.

Kalbant apie lizingo paslaugas, viskas yra beveik tas pats, nes taikomi tie patys mokumo vertinimo kriterijai. Esminis skirtumas yra tas, kad lizingo paslaugų dažnai negauna asmenys, kurie dirba nelegaliai ir galvoja, kad čia bus taikomos kitokios sąlygos nei skolinantis įprastai.

Automobilį pirkti lizingu dabar yra populiaru dėl to, kad dažniausiai įmokos yra gana mažos ir grąžinimo terminas ilgesnis. Tai padeda lengviau grąžinti skolą pardavėjui. Tiesa, ne visi transporto priemonių pardavėjai suteikia galimybė tiesiogiai iš jų naudotis lizingo paslauga. Kai kurie turi sudarę sutartis su kreditų teikėjais.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.