Temperatūriniai kroviniai. Ką reikia žinoti?

Temperatūriniais kroviniais vadinami tie prekių pervežimai, kurie reikalauja specialių transportavimo sąlygų. Pavyzdžiui, reikalinga šaldymo įranga ar šaldytuvas, kur būtų palaikomas tam tikras temperatūros režimas. Ypač tai aktualu, gabenant maisto produktus ar trumpo galiojimo prekes, kurios be tam tikrų sąlygų, gali pakeisti savo fizines ar chemines savybes. Dėl to gabenant tokio tipo krovinius, reikalingas ne tik operatyvumas, bet ir optimalaus maršruto sudarymas, padėsiantis išvengti neplanuotų situacijų bei priverstinių prastovų.

 Trumpo galiojimo produktams ar specifinėms prekėms, dažnai reikalingas ne tik konkretus oro temperatūros režimas, bet ir kondicionavimo sistema, padedanti reguliuoti drėgmės balansą. Nemažiau svarbus ir temperatūrinių krovinių pakrovimas, nes dažnai maisto produktai yra vežami atvirose dėžėse, kad galėtų laisvai  cirkuliuoti oras ir jie neprarastų nei savo skonio savybių, nei prekinės išvaizdos.

 Kalbant apie eksportą ir temperatūrinių krovinių gabenimą į kitas šalis, svarbu laikytis ir tos šalies reikalavimų, turėti visus reikalingus dokumentus, krovinių lydraštį ir dokumentus, įrodančius, jog kroviniai atitinka visas higienos reikalavimų normas. Visus šiuos dokumentus parengia ekspedijavimo ir logistikos įmonė, kuri turi leidimą organizuoti būtent temperatūrinių krovinių pervežimą. Taip pat tam tikri apribojimai ir reikalavimai galioja ir gabenant įvairius medicininius preparatus ir vaistus. Jiems taip pat reikalingos specialios gabenimo sąlygos, reikiamos temperatūros užtikrinimas, oro kondicionavimas ir papildomos saugumo priemonės.

Užsakant temperatūrinių krovinių gabenimo paslaugas, reiktų nurodyti kokios rūšies krovinius norite gabenti, kokios jie apimties. Tad taip bus galima iš anksto numatyti kokiu transportu būtų galima operatyviai nugabenti juos į nurodytą vietą ir suplanuoti optimalų maršrutą. Daugiau sužinoti apie temperatūrinių krovinių gabenimo ypatumus, galima paspaudus nuorodą: https://ingstad.lt/logistikos-paslaugos/temperaturiniu-kroviniu-transportavimas/.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.