Elektromobilių pranašumai


Nepaslaptis, kad elektromobiliai visame pasaulyje tampa vis labiau populiarūs. Vairuotojai, kurie nusprendžia įsigyti netaršius automobilius – gauna daugybę privalumų. Elektrinės transporto priemonės – neturi poveikio aplinkai, nenaudoja degalų, mažos priežiūros išlaidos, taip pat mokesčių lengvatos iš valstybės, gali padėti sutaupyti nemažai pinigų. Vairuojant visiškai elektra varomą automobilį, išlaikymas gali sumažėti iki keturių kartų.

Elektromobilių kainos

Elektromobiliai turi didelę vertę ilgalaikėje perspektyvoje ir gali būti puiki investicija vairuotojams, ieškantiems taupesnio ir  mažiau taršaus būdo kasdieninėms kelionėms. Kaip ir tradicinių dyzelinių ir benzininių transporto priemonių, taip ir elektromobilių įsigijimo išlaidos skiriasi, priklausomai nuo markės, modelio, komplektacijos ir tipo. Elektromobilių galima rasti tinkančių, beveik kiekvienam biudžetui.

Pigesnis išlaikymas

Nors elektra varomų automobilų kaina gali būti panaši ar net didesnė už benzininių ar dyzelinių automobilių, tačiau eksploatavimo išlaidos yra žymiai mažesnės, ypač, jeigu skaičiuosime visą transporto priemonės eksploatavimo laiką. Taip pat, jeigu naudositės mokesčių lengvatomis, specialiomis valstybės kompensacijomis, minimalios elektros energijos sąnaudos ir paprastesni techninės priežiūros reikalavimai, elektrinei transporto priemonei, išlaidos gali sumažėti iki keturių kartų.

Šie elektromobiliai suprojektuoti taip, kad būtų kuo efektyvesni ir patvaresni. Paprastai transporto priemonėje yra 3 pagrindiniai komponentai; įkroviklis, keitiklis ir variklis. Tai reiškia, kad automobilis turi žymiai mažiau dalių nusidėvėjimui. Taigi, aptarnavimas bus kur kas retesnis, o eksploatavimo ir remonto išlaidos išliks minimalios.

Malonesnis vairavimas

Vienas iš pirmųjų dalykų, kuriuos vairuotojai pastebi pereidami prie elektrinio automobilio, yra transporto priemonės tylumas, sukuriantis kur kas patogesnį, atpalaiduojantį vairavimo įspūdį.

Visi elektromobiliai turi momentinį sukimą ir iš karto reaguoja į vairuotojo veiksmus be jokio uždelsimo, o tai reiškia, kad iš karto turėsite galią, vos tik nuspausite greičio pėdalą, todėl šios transporto priemonės bus idealios važiavimui mieste.

EV akumuliatoriai dažniausiai įmontuoti automobilio dugne. Tai suteikia puikų balansą ir svorio paskirstymą.

Mažiau taršūs aplinkai

Elektriniai automobiliai neturi išmetamųjų dujų (CO2), jie gali pasikrauti elektra iš atsinaujinančių šaltinių, tokių kaip vėjas, hidroenergija ir saulės energija, o benzinas gali būti gaminamas tik intensyvių gavybos ir transportavimo procesų metu. Taip pat bateriją (variklį) automobilyje galima perdirbti ateityje. Todėl jie yra ekologiškesni, švaresni ir palankesni aplinkai lyginant benzininiais ar dyzeliniais automobiliais.

Greitas ir paprastas įkrovimas namuose

Kompaktiškas, pritaikytas namams įkrovimo blokas gali būti net ir jūsų garaže. Įdiegę įkroviklį, įkrauti elektromobilį bus taip pat paprasta kaip ir mobilųjį telefoną. Naudodamiesi 7 kW galios ’’chargerį’’, dauguma elektromobilių galima pilnai įkrauti per 8 – 12 valandų, taigi jūsų automobilis bus pasiruošęs važiuoti iš pačio ryto. Yra ir greitieji įkrovikliai, kurie gali dar labiau paspartinti įkrovimo procesą. Per maždaug 30 minučių’’pripildyti baką’’ iki 80%. Jeigu galvojate, kad tai yra Labai brangu, yra skiriamos kompensacijos iš valstybės, įkrovimo stotelės įrengimui namuose.

www.energobalt.lt

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.