Kokios naudotos automobilių dalys perkamos dažniausiai?

automobilių dalys
Photo by Mike on Pexels.com

Turbūt kiekvienas pasvajoja apie tokį automobilį, kuris veiktų be jokių trikdžių ir nesukeltų papildomų rūpesčių. Deja, to garantuoti negali nei naujų, nei naudotų automobilių salonai. Su laiku transporto priemonė dėvisi, todėl tenka atlikti profilaktinę apžiūrą ar keisti tam tikras dalis. Itin populiarios naudotos automobilių dalys, kurios dažnai veikia kaip naujos, tačiau kainuoja kur kas mažiau. Kokias dalis žmonės perka daugiausiai?

Dyzelinių variklių dalys

Jei jūsų automobilis varomas dyzeliu, čia populiariausios naudotos dalys yra purkštukai ir siurbliai. Purkštukų gedimai apskritai yra laikomi dažniausiais visų dyzelinių transporto priemonių istorijoje. Dažniausiai tai sukelia netinkamas degalų pylimas ir pigūs, nekokybiški degalai, kuriems dyzeliniai varikliai yra ypatingai jautrūs. Siurbliai genda dėl panašios priežasties. Jie sukelia aukštą spaudimą ir padeda pumpuoti kurą, todėl ir efektyviam jų veikimui svarbu, kokius degalus naudosite.

Ratlankiai ir guoliai

Taip pat populiarios naudotos automobilių dalys yra ratlankiai ir guoliai. Ratlankius žmonės dažniausiai perka dėl jų išvaizdos, po žiemos sezono jie būna purvini, nusidėvėję, praradę prekinę būklę, todėl norisi atsinaujinti. Ratų guoliai nepriklauso nei nuo sezonų, nei nuo nusidėvėjimo – jie paprasčiausiai sudyla nuvažiavus tam tikrą kiekį kilometrų, todėl juos būtina keisti.

Dažniausi gedimai

Vienu dažniausių automobilių gedimu pripažįstamos vairo kolonėlės problemos. Blogiausia tai, kad sugedus vairo kolonėlei, transporto priemonės tvarkymas gali būti itin brangus. Taip pat brangiai atsieina ir pavarų dėžės remontas ar sankabos keitimas. Būtent todėl svarbu prižiūrėti savo automobilį ir nelaukti, kol atsiras rimtų gedimų. Rekomenduojama kas metus atlikti techninę apžiūrą servise, o jei pastebėjote, kad automobilis veikia neefektyviai ar pradėjo degti prietaisų skydelio ženklai – į specialistus kreipkitės iškart.

Svarbiausia vengti variklio gedimų, kuriuos galima lyginti su žmogaus širdimi. Sugedus varikliui, jūsų automobilis neveiks ir bus „negyvibingas“. Tad jei jau pastebėjote variklio gedimų ženklus – neužsiveda automobilis, variklis veikia netolygiai ir pan., nesiimkite remonto patys, nes taip galite tik dar labiau pakenkti. Ieškokite patikimų meistrų, kurie jūsų transporto priemone pasirūpins tinkamai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.