Nuo ko priklauso elektromobilio įkrovimo greitis?

Viens iš diskusijų temų kalbant apie elektromobilius, yra įkrovimo greitis, įkrovimo stotelės ir bandymas suprasti terminologiją bei su EV atėjusius į mūsų gyvenimą prietaisus ir priedus. Kad ir pavyzdžiui, įkrovimo kabelis  ar elektromobilių įkrovimo stotelė – visa tai yra naujiena tol, ko prie to priprantame.

Šiandien susikoncentruosime į siauresnę temą – nuo ko priklauso elektromobilio įkrovimo greitis. Kas daro įtaką greitam EV akumuliatoriaus papildymui, o kas gali prailginti įkrovimą.

Elektromobilio akumuliatorius

Kuo galingesnis elektromobilio akumuliatorius, kuo didesnė jo talpa, tuo ilgiau užtruks įkrovimas. Tai gana elementaru.  Elektromobilio akumuliatoriaus įkrovos būsena matuojama kilovatvalandėmis (kWh). Jei pabandytume paaiškinti kas tai, tai kilovatvalandė yra panaši į litrą, bet elektros energijai, o kiekviena kWh yra lygi energijos kiekiui, kurį sunaudotumėte 1000 vatų prietaisui per valandą. Didžioji dauguma elektrinių lengvųjų transporto priemonių akumuliatorių šiandien gali talpinti nuo 25 iki 100 kWh, kai jie visiškai įkrauti. Taigi, įkrovimo greitis tarp dviejų elektromobilių gali skirtis 4 kartus.

Transporto priemonės įkrovimo pajėgumas

Galia, kurią transporto priemonė priima, skiriasi įvairiose transporto priemonėse ir netgi gali skirtis tuose pačiuose elektromobiliuose priklausomai nuo jo modelio ar gamybos metų. Įkrovimo galia, kuri matuojama KW, turi didelę įtaką įkrovimo greičiui. Pavyzdžiui, jei didelės galios nuolatinės srovės įkrovimo stotelėje viena šalia kitos kraunasi dvi transporto priemonės su panašaus dydžio akumuliatoriais, tačiau viena gali priimti tik 50 kW nuolatinės srovės, o kita 250 kW, pastarosios akumuliatorius bus įkrautas daug greičiau nei pirmosios.

Įkrovimo stotelės galia

Skirtingose elektromobilių įkrovimo stotelėse gali skirtis laikas, per kurį jūsų  elektromobilio akumuliatorius yra įkraunamas. Kuo didesnė įkrovimo stoties galia(kW), tuo greičiau ji bus įkraunamas (darant prielaidą, kad jūsų transporto priemonė priima didesnę galią).

Įkrovimo būsena

Pakankamai akivaizdu, bet kai kurie žmonės pamiršta, jog kiek laiko užtruksite prie elektromobilių įkrovimo stotelės, priklauso nuo to, kiek įkrautas akumuliatorius kai pradedate įkrovimą.  Taip pat, kaip pilant kurą į tradicinę transporto priemonę, priklausomai nuo to, ar turite pusę bako, ar jis beveik tuščias, įkrovimo trukmė skirsis.

Oro sąlygos

Kitas veiksnys, kuris nulems elektromobilio įkrovimo laiką, yra oras. Kadangi akumuliatoriai veikia efektyviau esant šiltam orui, tarkime, kai yra 20–25 °C temperatūra, transporto priemonės įkrovimas šaltesniu ar itin karštu oru užtruks ilgiau, nei esant idealioms oro sąlygoms.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.