Kaip nepermokėti perkant naudotą automobilį

Visiems automobiliams ateina laikas, kai reikia juos pakeisti kitu. Galbūt senas automobilis jau nebevažiuoja. Galbūt išlaidos jo eksploatacijai pasidarė per didelės. O galbūt tiesiog atėjo metas geresniam automobilio modeliui įsigyti. Tokiais atvejais vairuotojai dažniausiai renkasi pirkti naudotą automobilį, o ne naują. Daugeliui naujas automobilis yra tiesiog per didelė investicija.

Na, bet kad ir kas jus paskatino svarstyti pokyčius, yra labai svarbu šį bei tą žinoti apie naudoto automobilio pirkimą. Pasinerdami į jo paieškas ir pirkimą stačia galva, jūs rizikuosite permokėti.

Kad taip nenutiktų, pasidalinsime su jumis keliomis mintimis, kurios padės priimti teisingus sprendimus perkant naudotą automobilį.

Rinkos kainų įvertinimas

Kai renkatės naudotą automobilį, ką pirmiausia turite padaryti, tai įvertinti situaciją naudotų automobilių rinkoje. Tai reiškia, kad turite įvertinti kokių modelių automobiliai ir už kiek yra pardavinėjami Lietuvoje. Tą padaryti galite pasižvalgydami auto skelbimų bei auto supirkėjų puslapiuose. Tais leis įvertinti kokiomis kainomis automobiliai yra superkami ir kokiomis jie yra parduodami bei leis pamatyti skirtumus tarp pardavimo ir supirkimo kainų. Žinodami realias dominančių modelių kainas auto rinkoje, galėsite lengviau priimti gerą sprendimą ir nepermokėti už naudotą automobilį.

Automobilio būklės įvertinimas

Kai rasite jus dominantį automobilį, prieš pirkdami būtinai jį nuodugniai apžiūrėkite. Patikrinkite, ar variklis gerai veikia (tą padaryti nesunku tiesiog užvedant variklį ir „duodant gazo“), įvertinkite automobilio kėbulo būklę. Kiekvienas nepastebėtas įlenkimas ar variklio defektas reikš papildomas pajamas jau po automobilio nusipirkimo, todėl geriau paskirti laiko ir energijos nuodugniai apžiūrėti perkamą automobilį nuo pat pradžių, kad nereikėtų permokėti vėliau.

Dar geriau, jei automobilį įvertinsite ne tik paviršutiniškai. Tam reikėtų detaliau pasižiūrėti į perkamo automobilio veikimą, atlikti elektroninę jo diagnostiką (įvertinant ABS, ESP sistemas), įvertinti ridos rodmenis, jų tikslumą. Net jei turite šiek tiek žinių apie automobilius, prieš perkant naudotą transporto priemonę yra pravartu ją apžiūrėti kartu su asmeniu, kuris geriau nusimano šioje srityje ir gali atlikti nuodugnesnę analizę (pvz. vien elektroninei sistemų diagnostikai atlikti neužtenka vien tik žinių – tam reikalinga dar ir speciali įranga).

VIN patikra

Būtinai nusipirkite transporto priemonės istorijos ataskaitą. Tai dar žinoma, kaip VIN patikra. Ji leidžia pasinaudojus kėbulo numeriu gauti detalią informaciją apie automobilio istoriją, apie autoįvykius į kuriuos automobilis buvo patekęs, tikslius jo ridos duomenis, savininkystės pokyčius ir kitą informaciją. VIN patikra kainuoja, tačiau tai nedidelė investicija palyginus su tuo, ką jums reikėtų mokėti, jei nusipirktumėte naudotą automobilį su defektais, kurių nepastebėjote.

Derybos

Labai daug žmonių nėra linkę rimtai derėtis dėl automobilio kainos. Geriausiu atveju jie paprašo tik simbolio kainos sumažinimo. Bet žinokite, kad derybos – procesas, kuriame galite labiausiai sumažinti už automobilį mokamą kainą. Tai taip pat yra vienas svarbiausių priežasčių žinoti realią automobilių rinkos situaciją ir realias naudotų automobilių rinkos kainas.

Tai – svarbiausi dalykai, kuriuos privalu žinoti kiekvienam, kuris perka naudotą automobilį. Jei rimtai pažvelgsite į mūsų pateiktas rekomendacijas, sumažinsite tikimybę permokėti už transporto priemonę iki minimumo.

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.