Automobilių termostatų gedimai

                  Automobilio termostato apžvalga. Automobilio termostatas reguliuoja aušinimo skysčio srautą per variklį ir yra esminė jūsų transporto priemonės veikimo dalis. Daugeliu atvejų jūsų transporto priemonės perkaitimas arba nešilimas atsiranda dėl sugedusio termostato. Ir kadangi programos kaina yra tik apie 8 eurus, prasmingiau ją pakeisti, nei praleisti valandas diagnozuojant problemą.

Sugedusio automobilio termostato simptomai.

Laimei, termostato gedimas yra viena iš daugelio automobilio problemų, kurias galite diagnozuoti ir išspręsti patys. Štai ženklai, rodantys, kad jūsų automobilio termostatas sugenda: Temperatūros matuoklis rodo aukštą ir variklis perkaista. Temperatūra kinta nepastoviai. Transporto priemonės aušinimo skystis nuteka aplink termostatą arba po automobiliu.

Variklio perkaitimas

Štai kaip veikia termostatai. Gamintojai įpurškia malto žalvario ir vaško mišinį į vario puodelį, vadinamą granulėmis. Tada jie įsmeigia labai poliruotą metalinį strypą per guminį „O-ring“ tarpiklį ir į vašką. Granulė užsandarinama suspaudimo žiedu. Toliau aplink granulę suvirinamas metalinis „sijonas“. Kai variklis šaltas, spyruoklė priverčia sijoną prie sėdynės (kaip ir uždarą maišytuvą), sustabdydama aušinimo skysčio tekėjimą. Kai variklis įkaista, vaškas tirpsta ir plečiasi. Išsiplėtimo slėgis padidėja iki taško, kai vaškas bando „išspjauti“ metalinį strypą. Bet meškerė niekur negali eiti. Jis pritvirtintas prie “tilto“ kitoje termostato pusėje.

                      Galiausiai pati granulė pajuda, įveikdama spyruoklės slėgį. Taigi termostatas atsidaro ir leidžia aušinimo skysčiui tekėti. Visa sistema veikia gerai, kol metalinis strypas nerūdija. Tas surūdijęs strypas pažeidžia guminį sandariklį ir vaškas išteka. Kai tai atsitiks, termostatas nustoja darinėtis, aušinimo skystis nustoja tekėti ir jūsų variklis perkaista. Rezultatas gali būti katastrofiškas variklio gedimas, kainuojantis kelis tūkstančius eurų.

Staigūs temperatūros pokyčiai

Stebėkite prietaisų skydelio temperatūros matuoklį. Jei adata smailėja ir nukrenta, gali būti kaltas termostato gedimas.

Aušinimo skysčio nutekėjimas

Patikrinkite, ar termostato korpuse nėra skysčių nutekėjimo. Aušinimo skystis padeda palaikyti reikiamą variklio temperatūrą, o skysčio trūkumas gali turėti įtakos jo veikimui. Kaip išbandyti automobilio termostatą. Prieš išimdami termostatą iš automobilio, patikrinkite aušinimo skysčio srautą ir temperatūrą. Daugiau informacijos rasite https://www.signeda.lt/automobiliu-radiatoriai-ju-dalys-c1332/termostatai-ju-dalys-c1366.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.