Automobilio kondicinieriaus priežiūra ir freono pildymas

Jau pats pavadinimas gali išduoti, jog šie gaminiai bus susiję su kondicionieriais. Tačiau tokių produktų yra labai įvairių bei skirtingų, todėl ir jų panaudojimo variantai gali labai skirtis. Aišku, šioje srityje pagrindinis ir pats svarbiausias yra freonas, kurio dėka generuojamas šaltis. Ir tik jo dėka įrenginys gali sėkmingai atlikti savo funkciją. Tačiau galima rasti ir daugiau medžiagų, kurios naudojamos ne pagrindiniai funkcijai, bet, pavyzdžiui, sistemos pravalymui. Kas yra taip pat svarbu, kadangi bėgant laikui ji natūraliai užsikemša dėl susidarančių nuosėdų. Todėl periodiškai reikėtų jas pašalinti. Dar yra specifinių medžiagų, kurios padeda aptikti nuotėkius ir juos sėkmingai bei nesudėtingai pašalinti.

Kuo ypatingi UV dažai?

Praktikoje su tokiu gaminio nedaug kam tenka susidurti, kadangi jis pakankamai specifinis. Tačiau tokios kondicionierių priežiūros medžiagos tam tikrai atvejais gali labai pasitarnauti. Laikui bėgant automobilio kondicionieriaus sistemoje gali atsirasti nuotėkis. Tokiu atveju negalima tikėtis, jog įrenginys sėkmingai atliks savo funkciją. Aišku, tai nėra labai rimtas gedimas, tačiau sunkiausia bus aptikti tikslią jo vietą. Ir būtent tam labiausiai pasitarnauja UV dažai, kurie, patekę į sistemą ir prasiskverbdami iš jos per nesandarias vietas, dėka ultravioletinės spinduliuotės nurodo nuotėkio vietą sistemoje.

Kokios priežiūros reikia kondicionieriui?

Šie įrenginiai gali labai sėkmingai veikti be didesnės priežiūros, todėl tikrai nereikia tam skirti daug laiko. Tačiau kas kažkiek laiko gali išsekti freono atsargos sistemoje, todėl bus reikalingas freono pildymas, nes būtent ši medžiaga naudojama generuojant šaltį ir vėsinant automobilio saloną. Taip pat derėtų nepamiršti ir periodinio sistemos plovimo, ką galima nesunkiai atlikti pasitelkus specialų skystį, kurio dėka pašalinamos susikaupusios nuosėdos. Būtina paminėti ir šaldymo kompresorių. Norint apsaugoti judančias šaldymo kompresoriaus dalis nuo trinties ir natūralaus jų dėvėjimosi, reikia patikrinti alyvos lygį. Tik reguliariai atlikdami pagrindinius sistemos priežiūros veiksmus, užtikrinsite tinkamą automobilio kondicionieriaus veikimą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.