Žieminės padangos – kaip išsirinkti?

Photo by Karolina Grabowska on Pexels.com

Važiuoti saugiai – vienas svarbiausių niaunsų vairuojant mašiną. Vis labiau vėstant orams pradedame galvoti apie vasarinių padangų keitimą į žiemines. Tai – pats svarbiausias veiksmas visiems vairuotojams, turintiems savo automobilį ir ketinantiems važinėti žeimos sezonu. Tik su kokybiškomis padangomis galėsite jaustis kelyje saugiai. Žieminės padangos tai Jums gali garantuoti. Svarbu, kad būtų tinkamas tipas ir aukščiausia kokybė.

Vienas pagrindinių kriterijų, pagal ką turite rinktis padangas – būsimų kelionių tikslai. Jeigu dažnai važiuojate už miesto ir tenka vairuoti sunkiai pravažiuojamuose keliuose, tai rinkitės minkšto mišinio žiemines padangas. Tuo tarpu tiems didmiesčių gyvenojams, kurie užmiestyje lankosi retai, specialistai pataria rinktis padangas, pagamintas iš kieto mišinio. Tokios padangos yra pritaikytos geriems, dažnai valomiems keliams. Jos puikiai tinka taip dažnai žiemos metu pasitaikančiai šlapiai dangai. Bet turėkite omenyje, kad jų yra prastas sukibimas ant ledo bei sniego. Kieto mišinio padangų eksploatacijos laikotarpis – ilgiausias.

Dar egzistuoja ir vidutinio kietumo žieminės padangos. Jos yra skirtos tiems vairuotojams, kurių kelyje dažniau pasitaiko rečiau valomi keliai. Tokios padangos taip pat labiausiai pritaikytos yra miestų gyventojams. Padangų sukibimas su danga vidutiniškas tiek su rudenišku, sausu ar šlapiu keliu, tiek su snieguotu ar apledėjusiu.

Geriausias pirkinys artėjant žiemai minkšto mišinio žieminės padangos internete bus tiems, kurie gyvena kaimo vietovėse arba mėgsta dažniau apsilankyti gamtoje. Minkšto mišinio padangos yra pritaikytos prastiems, beveik nevalomiems keliams. Jos su kelio danga geriausiai sukimba snieguotame ir apledėjusiame kelyje, bet kiek prasčiau – šlapiame bei sausame kelyje. Tokios padangos tarnauja trumpiausiai. Tad rinkitės atsakingai. Minkšto mišinio padangos tiks vairuotojams, kurie nuvažiuoja mažiausius atstumus.

Dygliuotas padangas specialistai pataria pirkti žmonėms, vairuojantiems nevalomuose ruožuose. Šios žieminės padangos turi labai gerą sukibimą ant dangos, kuri padengta ledu arba sniegu. Nepamirškite, kad dygliuotos padangos sukelia nemažą triukšmą, todėl jas eksplotuojant stipriai sumažėja važiavimo komfortas.

Nepamirškite, kad egzistuoja maksimalus padangų sandėliavimo laikotarpis bei eksplotavimo laikotarpis. Pastarasis yra apie dešimt metų, o sandėliuoti padangas maksimaliai galite penkerius metus. Tad geriau padangas naudokite ir važiuokite nei jas sandėliuokite.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.