Naudoti automobiliai: ką būtina žinoti?

Photo by Tom Fisk on Pexels.com

Šiandien vis labiau populiarėja naudotų automobilių pirkimas. Kadangi finansinė padėtis ne visiems leidžia įsigyti naujas transporto priemones, naudoti automobiliai tampa puikiu pasirinkimu. Žvelgdami į auto skelbimus ir rinkdamiesi naują transporto priemonę, turite atkreipti dėmesį į ne vieną kriterijų tam, kad neprašautumėte pro šalį ir netektų dar daugiau investuoti į, pavyzdžiui, auto remontą. Pateiksime pagrindinius kriterijus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį.

Saugumas

Tai turėtų būti pats svarbiausias faktorius, ypač jeigu transporto priemone keliaujate ne vienas, o su šeima. Saugos diržai prie kiekvienos sėdimos vietos ir oro pagalvės yra pačios būtiniausios saugos priemonės. Naudoti automobiliai kartais būna daužti ar dalyvavę eismo įvykyje, todėl būtina pasitikrinti, ar tikrai yra visos saugos priemonės. Dabar auto skelbimai daugelyje interneto svetainių yra tokie, kuriuose pateikiamos visos pagrindinės automobilio specifikacijos, atskirai pažymimas ir saugumas, tad svarbiausia nepamiršti atkreipti dėmesį į šį faktorių.

Pagaminimo data

Taip pat gana elementarus ir paprastas, tačiau ne mažiau svarbus kriterijus. Kuo ankstesnė pagaminimo data, tuo didesnė tikimybė, kad automobilis arba buvo remontuotas arba jam artimiausiu metu prireiks automechanikų pagalbos. Tokiu atveju, verta pasidomėti, ar remonto metu buvo naudotos originalios detalės, ar ne ir kas apskritai buvo keista bei tvarkyta.

Darbinis variklio tūris

Oficialiai tai suminis variklio cilindrų tūris. Įprastai darbinis variklio tūris matuojamas litrais arba kubiniais centimetrais. Tiesa, modernėjant ir tobulėjant technologijoms, reikėtų nepamiršti, kad ne visada mažas variklio tūris reiškia, kad variklis bus silpnas, arba, kaip, dabar įprasta sakyti, „netrauks“. Šiuo atveju reikia įvertinti ir kitas aplinkybes, tokias kaip arklio galia (AG), turbinos buvimas arba nebuvimas ir kiti techniniai niuansai.

Automobilio kėbulas

Automobiliai gali būti įvairių kėbulo tipų. Jis nepriklauso nuo automobilio klasifikacijos ar kainos, to paties modelio automobiliai gali turėti net kelis skirtingus kėbulus. Sedanas šiuo metu yra vienas populiariausių kėbulo tipų. Tokio tipo automobiliai turi atskirą bagažinę, kuri yra nepriklausoma nuo galinio stiklo. Jeigu jums reikalingas automobilis, kuriuo būtu patogu vežti didesnius krovinius, tam puikiai tiks universalaus kėbulo tipo transporto priemonė. Tokie automobiliai turi talpią bagažinę, kurios dydį galima dar padidinti sulanksčius galinę sėdynę. Visgi, dėl didesnio salono, tokiame automobilyje sunkiau palaikyti mikroklimatą.

Defektai

Neretai naudoti automobiliai turi tam tikrų defektų, į kuriuos labai svarbu atkreipti dėmesį. Įbrėžtas kapotas ar durelės, nėra saugos diržų, o galbūt automobiliui reikia stipraus remonto ar jis apskritai nevažiuojantis? Nors ir atrodo elementaru, labai svarbu žinoti visus automobilio trūkumus, kad galėtumėte numanyti, ko tikėtis ar ką galbūt gali tekti remontuoti, keisti ar tvarkyti. Nors dabar auto skelbimai interneto svetainėse yra tokie, kuriuose privaloma nurodyti visas, net ir menkiausias automobilio detales, svarbu ir patiems per automobilio apžiūrą nepraleisti tam tikrų smulkmenų pro akis.

Jeigu visgi nepasitikite visomis pardavėjo nurodytomis specifikacijomis, galite atkreipti dėmesį į VIN kodą. Tai automobilio atpažinimo numeris, kurį sudaro skaičių ir raidžių seka, gamintojo įspaudžiama automobilio korpuse. Pagal šį kodą galima tiksliai nustatyti automobilio kilmę ir pagaminimo datą, todėl jis laikomas papildoma automobilio patikros priemone.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.